Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi 

 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi  Ukraynanın  En Prestijli üniversitesi ünvanını taşımaktadır.Ukrayna'nın başkenti Kiev'de 1834 yılında kurulmuştur. 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Hazırlık programında eğitim, Sağlık bilimleri Tıp - Biyoloji - kimya - matematik - Fizik  bilimleri ve İşletme - iktisat - hukuk alanlarında Yabancı öğrencileri lisans ve yüksek lisans programlarına kabul etmektedir.

 

Dünya sıralamalarında ilk 1000 Üniversite içerisinde  2018 verilerinde göre 410. Sırada yeralarak En iyi 500 üniversite içerisinde bulunmaktadır.

 

Taras Sevchenko Üniversitesi  Yabancı Öğrenciler için Sadece Tıp Bölümünde İngilizce Eğitim diğer bölümlerde  Rusça ve Ukraynaca dilllerinde eğitim imkanı sunmaktadır. Yabancı dil seviyesi yetersiz olan öğrenciler Fakülte Eğitimine başlamadan önce Üniversite bünyesinde  1 sene hazırlık sınıfı yabancı dil eğitimine katılabilirler

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Taras Shevchenko Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri 

Tıp  , İşletme , Ekonomi , Uluslararası Ekonomi , Uluslararası işletme , Biyoloji  , Hukuk , Uluslararası Hukuk , Uluslararası ilişkiler , Arkeoloji gibi bölümlerde Öğrenciler Lisans Eğitimi alabilirler.