Kazan Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi 

 

Rusya uzun bir eğitim geleneğine ve yüksek eğitimli bir nüfusa sahiptir. Rus üniversitelerine giriş rus vatandaşları açısından oldukça rekabetçi olabilir ve teknolojik ve bilimsel dereceler kazanmaya güçlü bir vurgu vardır. Yabancı öğrenciler açısından rus üniversitelerine girişte herhangi bir sınav uygulanmamaktadır. 2003 yılında Rusya, lisans düzeyinde 5 yıllık derecelerden 4 yıllık derecelere geçerek yüksek öğrenimlerini kolaylaştırmalarına izin veren Bologna Deklarasyonu'nu imzalamıştır. 

2022 QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda Rusya'nın 9 üniversitesi ilk 400'içerisinde yeralmakta olup  Kazan Federal Üniversitesi 'de  bunlardan biridir.

Kazan Üniversitesi, 60 ülkeden ortak üniversitelerle 313 anlaşma , 94'ten fazla ülkeden 6200'den fazla uluslararası öğrenci yılda 70'den fazla uluslararası araştırma ve akademik proje 40'tan fazla akademik hareketlilik programı 30+ çift diploma ve İngilizce öğretilen programlar barındıran rusyanın en köklü üniversitelerinden biridir. 

Kazan Federal Üniversitesi tüm uluslararası öğrencilere modern konforlu yurtlarda konaklama imkanı sağlamaktadır. 12.000 kişi kapasiteli öğrenci köyünde KFU öğrencileri için bir barınma kampı olarak hizmet vermektedir.

Kazan Federal Üniversitesi , Vladimir Lenin, Rus yazar Leo Tolstoy, yedi Nobel Ödülü sahibi ve modern devlet adamlarının isimleri ile ilişkili en eski ve köklü Rus üniversitelerinden biridir. Üniversite, İslam ve Hristiyanlığın temsilcilerinin 400 yıldan fazla bir süredir var olduğu bir yerde Kazan Şehrinde bulunmaktadır.

Kazan Üniversitesi günümüzde akademik ve endüstri ile yerel uluslar arası işbirliğine aktif olarak katılan dinamik ve modern bir üniversitedir. 

 

Kazan üniversitesi'nde 30 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır. Üniversitede uluslar arası bir ortam bulunmakta olup  6000 den fazla çeşitli milletlerden yabancı öğrenciler eğitim almaktadırlar.

 

Kazan Federal Üniversite'sinde Eğitim dili Tıp ve Diş Hekimliği bölümlerinde  İngilizce / Rusça Bunların dışında kalan Diğer tüm bölümlerde ise Rusçadır . Üniversitede eğitim alacak öğrenciler 1 akademik sene ( 9-10 Ay süreli ) Rusça hazırlık sınıfı eğitimlerine katılmalı ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmalıdır.

 

Rusya Kazan Şehri 

Kazan şehri ,  bin yıllık tarihi ve zengin kültürü olan bir şehirdir ve Rusya'nın en gelişmiş ve misafirperver bölgelerinden biri olan Tataristan Cumhuriyeti'nin başkentidir. Tataristan geleneksel olarak Rusya Federasyonu'nun gelişmiş ve modern bölgelerinden biri olarak sıralanır ve Rusya dışındada iyi bilinir. Bölge doğal kaynaklar açısından zengindir. Ekonomik yapıda sanayi en büyük paya sahiptir (madencilik, imalat, makine mühendisliği ve metal işleme dahil). Bilişim sektörü bölgede önemli bir gelişme alanıdır.

Rusya Kazan şehri Avrupa ve Asya kültürlerinin, Hıristiyanlık ve İslam'ın sentezini bünyesinde barındırımaktadır.Yüzyıllar boyunca, farklı dinlerin ve 115'ten fazla milletin temsilcileri burada bir barış ve uyum, karşılıklı destek ve hoşgörü ortamında yaşamışlar ve aralarında en kalabalık ikisi Ruslar ve Tatarlardır. Kazan Kremlin, topraklarında Kul Şerif Camii ve Ortodoks Müjde Katedrali'nin yan tarafında bulunduğu böyle bir sentezin çarpıcı bir örneğidir.

Kazan, Rusya'nın spor başkentidir. Şehir, çeşitli uluslararası turnuvalar düzenleyerek ve Rubin Futbol Kulübü, Ak Barlar Hokey Kulübü, Zenit ve Dinamo Voleybol Kulüpleri, UNICS Basketbol Kulübü ve Sinter Su Topu gibi tüm ünlü ve seçkin kulüplere ev sahipliği yaparak bu ismi haklı ve gururla taşımaktadır. Kulüp – isimleri ülkenin çok ötesinde bilinen. Kazan halkı sporu tüm kalbiyle sever. 27. Yaz Universiade 2013, şehre vatandaşların ve başkentin konuklarının coşkuyla ziyaret ettiği çok çeşitli spor salonları, kulüpler ve bölümler şeklinde zengin bir miras vermiştir.

Gelişmiş altyapı sayesinde Kazan şehri büyük uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmıştır.2015'teki 16. FINA Dünya Şampiyonası, 2017'deki FIFA Konfederasyon KupasıTM maçları, 2018'deki FIFA Dünya Kupası RusyaTM maçları. Kazan'daki spor yarışmaları. Son on yılda Tataristan, spor altyapısının geliştirilmesinde büyük bir adım atmıştır. Bugün Kazan, en büyük uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapabilecek bir şehirdir.

 

Kazan Federal Üniversitesi Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz