Harkov Politeknik Üniversitesi

Ukrayna Harkov Teknik Üniversitesi  

Harkov Politeknik Üniversitesi, öğrencilerine Bilgisayar - Eczacılık - Makina - yazılım - elektrik mühendisliği - işletme - psikoloji ve daha birçok bölümlerde eğitim imkanı sunmaktadır

Harkov Teknik Üniversitesi 'nde Eğitim almak için sınav şartı yoktur meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Politeknik Üniversitesi nde Lise veya meslek lisesi mezunları istedikleri bölümlerde Rusça yada ingilizce  eğitim alabilirler. 

 

Harkov Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması içerisinde en iyi 1000 üniversite içerisinde Yer almaktadır ! 

Harkov Politeknik Üniversitesi Lisans 4 yıl, Yüksek Lisans (master) 2 yıl, Doktora 3 yıldır. Harkov Politeknik Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır.

 Harkov Teknik Üniversitesi En iyi 1000 üniversite içerisinde bulunmakta olup 2021 verilerinde 650. sırada yer almaktadır. 

Harkov teknik Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişmektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce dillerinde yüksektir. Kharkiv, Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları 1500-2500 $ arasındadır.

Harkov Politeknik Üniversitesi nde Eğitim alacak olan öğrenciler  1 sene Rusça yada ingilizce hazırlık sınıfı dil eğitimi almalıdırlar.  Rusça hazırlık sınıfı sonrasında öğrenciler Eğitimlerine rusça yada ingilizceleri yeterli ise ingilizce olarak devam etmektedirler.