Harkov Havacılık Üniversitesi

Harkov Havacılık Üniversitesi 

Ukrayna, havacılık ve uzay mühendisliğinin geliştirildiği ve üretildiği ve bu alanlar için nitelikli uzmanların eğitildiği dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Harkov Havacılık Üniversitesi Kharkiv bu tür uzmanları eğiten Ukrayna eğitim kurumları arasında önde gelen kuruluştur.

Zengin geçmişi ile Harkov Havacılık Üniversitesi eğitim ve bilim alanında öğrencilerine yüksek kaliteli hizmetler sunmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut ilişkileri güçlendirirken faaliyetlerini uluslararası arenada genişletmektedir. KHai, Her yıl  araştırma ve eğitim alanında işbirliği öneren yabancı delegasyonlar tarafından ziyaret edilmektedir. Üniversite tarafından giderek artan sayıda uluslararası program ve proje yürütülmektedir. 

Ukrayna Harkov Uçak Mühendisliği ve Havacılık Üniversitesi bilimsel laboratuvarları, Fransa, Almanya, Finlandiya, İsrail, Avustralya ve diğer ülkelerdeki tanınmış şirketler ve araştırma kurumlarıyla birlikte yüksek teknolojiler alanında bir birçok projelere imza atmıştır.

 

Harkov Havacılık ve Uçak Mühendisliği Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı 3000$ / İngilizce Hazırlık Sınıfı 3200$ 

 

Ukrayna Üniversiteleri  Online Katalog Buradan Cihazınıza İndirebilirsiniz

 

 

 

Üniversitede bulunan Lisans Bölümleri 

Havayolu taşıma - Havayolları bakım - Uçak ve füze - Motor ve uçak santraller - Havacılık elektroniği - Mühendislik mekaniği - Uygulamalı mekaniği - Sistem mühendisliği

Otomasyon ve bilgisayar teknolojileri - Aero navigasyon - Metroloji, standardizasyon ve belgelendirme - Metroloji ve bilgi ve ölçüm teknolojileri - Radyo teknikleri - Radyo-elektronik cihazlar

Telekomünikasyon - Bilgisayar bilimleri - Bilgisayar mühendisliği - Program mühendisliği 

 

Ukraynada Uçak Mühendislği Eğitimi bölümlerinden Mezun olan öğrenciler Türkiyede ve tüm dünyada Havayolu firmalarında rahatlıkla iş sahibi olabilmektedirler.

  

Harkov Uçak Mühendisliği Üniversitesi bölümleri fiyatları

Uçak Mühendisliği Rusça 2500$

Uçak Mühendisliği İngilizce 2900 $ 

 

Üniversitede Eğitim Dili İngilizce ve Rusçadır. Eğitim görmek isteyen öğrenciler 1 sene Rusça yada ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi almak zorundadır.