Odessa Denizcilik Üniversitesi

Odessa Denizcilik Üniversitesi

Odessa Denizcilik Üniversitesi 2 Haziran 1930 tarihinde Odessa Su Taşımacılığı Mühendisleri Enstitüsü olarak kurulmuş olup , Mayıs 1945'te Deniz Filosu Mühendisleri Odessa Enstitüsü olarak seçilmiştir. Üniversite 1994 yılında Enstitü Odessa Devlet Denizcilik Üniversitesi olarak yeniden adlandırılmıştır.

Üniversitenin faaliyetinin sonuçlarının ulusal ve uluslararası önemini ve eğitim ve bilimin gelişmesine olan önemli katkısını göz önünde bulundurarak, Üniversiteye 26 Şubat 2002'de Ukrayna Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulusal statü verilmiş ve bugünkü halini almıştır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Ukrayna Bilim Kum Eğitim Bakanlığı'nın doğrudan bağlılığı altındadır ve IV-inci (en yüksek) akreditasyon seviyesine sahiptir.Üniversite , 2003 yılında uluslararası kalite yönetim sistemleri ISO 9001: 2000 sertifikasını başarıyla tamamlamıştır.

Odessa Denizcilik Üniversitesi Uluslararası arenada oldukça iyibir üne sahip olup , Avrupa Üniversiteler Birliği (EAU), Güneydoğu Avrupa Ulaştırma Araştırmaları Birliği (SETREF), Uluslararası Denizcilik Üniversitesi (IAMU) ve Magna Charta Universitatum üyesidir. Üniversite ,Ukrayna'daki Orta Avrupa Girişimi Üniversite Ağı'nın (CEI) Koordinatörüdür.1995'ten beri ONMU Trans-Avrupa İşbirliği Programlarına (TACІS -TEMPUS) ve CEI Programlarına katıldı.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, 1950'den bu yana yabancı ülkelerin denizcilik sektöründeki personeline eğitim vermiştir. Bu süre zarfında, 90 Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkesi için mezunlar hazırlanmıştır.Üniversitede 7 fakülte bulunmaktadır. 

Odessa Denizcilik Üniversitesi ve Diğer Ukrayna Üniversiteleri hakkında detaylı Bilgi için Online Ukrayna Eğitim katalogumuzu cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Odessa Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz

 

 

 

Odessa Milli Denizcilik Akademisi

 

Odessa Milli Denizcilik Akademisi  1944 Yılında Yüksek okul olarak açılmıştır.  2002 yılında Eğitim kalitesi ve Ukrayna denizciliğine sağladığı faydalar sayesinde, Ukrayna Milli Eğitim bakanlığı tarafından ödüllendirilmiş ve  Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi'ne çevrilmiştir.

Odessa Milli Denizcilik Akademisi Sovyetler Birliği, Ukrayna ve yabancı ülke donanmalarına 50.000 den fazla uzman Kaptan ve Gemi Mühendisi yetiştirmiştir.  

 

Odessa Denizcilik Akademisi Eğitim Sistemi

Odessa Denizcilik Üniversitesi 'nde Akademisi 'nde  denizciler : eğitimi, Pilotaj, seyrüsefer, yabancı dil ingilizce dili ,  denizcilik astronomisi, gemi kontrol , uluslararası denizcilik hukuku, ekonomi, donanma ve kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi, ticari kanal operasyonları eğitimler almaktadır.

4 yıllık eğitim ve 12 aylık gemi stajının ardından öğrenciler fakülteden mezun olurlar  Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, Ukrayna devlet akreditasyon kurulu tarafından bu alanda en yüksek seviye olan, Seviye IV ile ödüllendirilmiştir.

 

 

Odessa Denizcilik Akademisi bölümleri 

 

Uzak Yol Gemi Kaptanlığı  1800$

Gemi makinaları Mühendisliği 1800$

Gemi inşaa mühendisliği 1800$

Deniz hukuku 1800$ 

 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Odessa Denizcilik Akademisi 

Odessa Denizcilik Akademisi dünya çapında uygulanan IMO standartlarında eğitim vermektedir. Denizcilik Akademisi Diploması uluslararası geçerliliğe sahip olup, her türlü deniz seyrüseferi için gerekli olan sertifikaları içermektedir.

Ayrıca Akademi 2001 yılından beri Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği'ne üyedir ve ISO 9001 - 2000 standartlarına sahiptir.

Odessa Denizcilik Akademisi  fitness salonu, olimpik havuz, 1.200 kişi kapasiteli modern bir yemekhane 3 kafe , çamaşırhane, öğrenciler için poliklinik bulunmaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi mezunları her türlü açık deniz gemilerinde  yönetici pozisyonunda başarıyla çalışmaktadır.