Kiev Üniversitesi

Kiev Üniversiteleri - Kiev Şehri Hakkında 

 

Ukrayna'nın başkenti Kiev, Doğu Avrupa'nın en eski şehirlerinden biridir ve resmi tarihi, 5. yüzyıla dayanmaktadır. 10. ve 13. yüzyılın başları arasında, bugün Kiev Rus olarak bilinen ilk Ukrayna devletinin başkenti olarak altın çağına ulaşmıştır. Kyiv isminin kentin dört efsanevi kurucularından biri olan Kiy isminden türediği söylenir (Kiy, Shchek, Khoriv ve kızkardeşi Lybid kardeşleri).

Modern Kiev, mimariden mağazalara ve insanlara kadar her şeyde görülen eski ve yeninin bir karışımı olmakla birlikte 2012 yılı nüfus sayımına göre 2,935,300 (gayri resmi 4milyona yaklaşan) nüfusa sahiptir. Toplu taşıma metro (metro), otobüs, tramvay ile yapılmakta olup , uluslararası havalimanına sahiptir.

 

Ukrayna Başkenti Kiev'de Üniversite Eğitimi 

Kiev Üniversiteleri arasında  En Prestijli üniversite Taras Shevchenko 1834 yılında kurulmuştur. Ukrayna'nın Sıralaması en yüksek ve En iyi üniversitesi olarak kabul edilmektedir. 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi 'ne sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz . Üniversitede Birçok bölüm Rusça dilinde eğitim verilmektedir.  Sadece Tıp Bölümü için ingilizce eğitim olanağı mevcuttur. Kiev Üniversitesi içerisinde  en popüler olanları  Taras Shevchenko Üniversitesi ve Kiev Politeknik Üniversitesi dir.

Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi'nde yaklaşık 30 000’ öğrenci eğitim almakta olup bunların yaklaşık 4500 kadarı çeşitli ülkelerden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Kiev Üniversitesi, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi eğitim dili Ukraynaca ve Rusçadır.

Taras Shevchenko National University of Kiev, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

 

 

Taras Shevchenko Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri 

 

Tıp 4000$ ( İngilizce )

Turizm Otel işl 1500$ 

Biyoloji 1500$ 

Coğrafya 1450$

Uluslararası Ekonomi 1800$

İşletme 1800$ 

Uluslararası İlişkiler 1500$

Uluslararası Hukuk 2300$

Hukuk 1800$

Akeloloji 1500$

 Kiev Üniversitesi Tüm Bölümlerin Eğitim dili Rusça , ve Ukraynaca dır. Sadece Tıp Bölümünde İngilizce Eğitim olanağı mevcuttur. 

Öğrenciler Üniversite Bünyesinde 1 Sene Süreli Rusça  yada Ukraynaca yada İngilizce Hazırlık Sınıfı Dil Eğitimi almalıdırlar 

 

Kiev  Üniversiteleri Hazırlık Sınıfları Herşey Dahil 3500$ - 4500$ arasında değişmektedir .

 

Detaylı bilgi için Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

 Kiev Politeknik Üniversitesi 

 
 
Kiev Politeknik Üniversitesi Ukrayna'nın en eski ve prestijli üniversitelerinden biridir. Yüksek nitellikli mühendislerin yetiştirilmesi amacı ile 1896 senesinde kurulmuştur. 
Kiev Politeknik Üniversitesi Ukrayna'da bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile kurulan en köklü teknik üniversite ünvanını taşımaktadır.
 
Günümüzde, akademik mükemmelliği ve yenilikçi araştırmasıyla ünlü ünlü bilim adamlarının yarattığı büyük ruhu desteklemektedir. Ukrayna'nın Ulusal teknik Üniversitesi olan  “Kiev Politeknik Üniversitesi”  dünyanın en kaliteli üniversite eğitimini sunan ilk 1000 üniversite içerisinde yeralmaktadır. 
 
 
Üniversite Bölümleri :  Bilgisayar Mühendisliği , Yazılım Mühendisliği , Ses Mühendisliği , Mekanik Mühendisliği , Makina Mühendisliği , Uçak Mühendisliği , Petrol Doğalgaz Mühendisliği , Malzeme Mühendisliği vb. gibi birçok mühendisliği Fakülteleri Mevcuttur . 
 
Kiev Politeknik Üniversitesi'nde Eğitim dili birçok bölümde Rusça ve Ukraynaca olmakla birlikte İngilizce Eğitim veren fakültelerde bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde Rusça - Ukraynaca ve İngilizce hazırlık sınıfları mevcuttur.