UKRAYNADA LİSANS TAMAMLAMA

Ukrayna'da Lisans Tamamlama

Türkiyede 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun öğrencilerin yaşadığı en sorunların başında eğitimlerini Ukrayna'da lisans tamamlama programlarına katılarak 4 yıllığa tamamlamaktatır. İki yıllık bir yüksekokuldan mezun olmanın neredeyse lise mezunu olmakla denk sayılmakta ve ülkemizde 4 yıllık üniversite diploması alabilmek için çok sayıda öğrenci dikey geçiş sınavına girmektedir.Türkiyede birçok öğrenci sınav aşamasını geçememekte ve  dil sorunu, hazırlık eğitimi konusunda zorluklarla karşılaşmaktadır.

Ukrayna'da hazırlık sınıfı sonrasında Lisans tamamlama programlarına kayıt olabilir ve 3. sınıftan eğitiminize devam edebilirsiniz

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

 

Türkiye’den  2 senelik Önlisans diploma mezunları eğitimlerini Ukrayna’ da dünya sıralaması içerisindeki üniversitelerde 4 seneye tamamlayabilmektedir.

Üstelik 3. sınıftan başlama şartıyla. Ukraynada’ da akademik yıl Eylül ayında başlar. Bu sebeple Haziran – Ağustos ayları arasında başvuru yapmanız önerilir. Ayrıca istediğiniz bölümün kontenjanının erken dolma riskine karşı ne erken başvuru yapmanız tavsiye edilir.

 

Ukrayna'da Lisans Tamamlama ve Üniversiteler Katalogunu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi 

Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi, Kazakistan'ın en iyi devlet üniversitesi olup QS Global Dünya Sıralaması 2021'de 165. sırada yer almaktadır. Al Farabi Üniversitesi 15 Ocak 1934'te kurulmuştur. Kazakistan'ın en büyük yüksek öğretim kurumu ve bilim merkezidir ve ülke üniversiteleri arasında sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır. Üniversite, 25.000'den fazla öğrenciye 200'den fazla derece programı (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde) sunan 13 akademik bölümden oluşmaktadır. Al Farabi Üniversitesi fiyat bilgisi, için online katalogu cihazınıza indirebilir ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Detaylı Bilgi için Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçiniz