UKRAYNADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Ukrayna'da Üniversite Eğitimi

Ukrayna uzun ve zengin geçmişi geçmişi olan bir ülkedir. Ukraynadaki üniversitelerden bazıları Örneğin Tıp Sosyal bilimler - iktisadi ve idari bilimler fakültelerini barındıran  Kiev Taras Shevchenko   Üniversitesi  ve Karazin Üniversitesi Avrupanın en köklü ve en iyi Üniversitelerinden  biri olarak kabul edilmektedir.  Karazin üniversitesi fiyatları  hakkında detaylı bilgi websitemizde bulabilirsiniz

Ukrayna'da Teknik Alanlarda Eğitim veren  Harkov Politeknik Üniversitesi  ,  Kiev Politeknik Üniversitesi  yine En prestijli ilk 500 Üniversite içerisine girmektedir. Ukrayna'daki Üniversitelerin birçoğunun temelleri 17. ve 18. yüzyıla dayanmaktadır. Ukrayna Sovyetler birliğinden ayrıldıktan sonra Avrupa Birliği yolunda ilerlemeye başlamış ve Üniversiteleri dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri cezbetmiştir. Deneyimli öğretmenler ve profesörler , köklü akademik kadroları yanısıra Ukrayna Üniversiteleri nin Ekonomik oluşu Ukrayna'da Eğitimi gitgide popüler hale getirmiştir.2005 yılında Ukrayna, Ukrayna eğitimini Avrupa Yüksek Öğrenim Alanı'na entegre etmeye yönelik olumlu bir adım olan Türkiye'ninde imzaladığı Bologna antlaşmasını imzalamış ve diplomaların uluslararası tanınırlık Sürecine katılmıştır.

Ukrayna yüksek öğrenim kurumları, Ukraynaca, Rusça veya İngilizce dillerinde ders vermektedir. Uluslararası öğrenciler, Eğitim dili olarak genellikle ingilizce veya Rusça Eğitimi seçmektedirler Ukrayna Üniversiteleri her yıl 70 den fazla farklı ülkeden gelen öğrencileri ağırlamaktadır.

 

Ukrayna'da Üniversite Okumak  

   Ukraynada Okumak      istiyorsanız  diplomanız yeterlidir. Lise diploması  Pasaport yeterlidir.Arzu ettiğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz .

Ukraynada eğitim  dili  ve günlük konuşma dili Rusçadır.Tıp ve mühendislik ve Diş Hekimliği eğitimi Rusça yada ingilizce olarak alma imkanınız bulunmaktadır.

Ukraynada üniversite  eğitimi son yıllarda en çok tercih edilen seçeneklerden biri haline gelmiştir.Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri bakımından Avrupada kabul görmektedir. Son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde   diplomalarına Yüksek Öğretim Kurumu denklik vermektedir

 

 Ukrayna Hakkında

Ukrayna kültür , tarih ve Mimari açısından zengin olan Ukrayna, Üniversite Eğitim hayatınız için harika bir ülkedir.

Ukraynayı keşvetmeye başladığınızda  Kayak pistleri, Şehirlerin ortasında bulunan devasa büyüklükteki Parkları,  Nehirleri, engin dağlar ve altın çimlerle renklendirilmiş büyük ovalar yanında kaliteli yüksek öğrenim ve lisansüstü eğitim

Eğitiminizi ömür boyu süren maceralarla birleştiren Ukrayna size hafızanızdan silinmeyecek deneyimler verecektir.

Ukrayna dünyadaki En büyük 44. ülke olup 46 milyon nüfusa sahiptir.Ukrayna'nın başkenti Kiev'dir. 

Para birimi Hryvnia (UAH) 

Resmi dil, Ukraynaca olmakla birlikte Halkın %95 i Rusça Konuşmaktadır. Eğitim Dili Rusça ve İngilizcedir.

Ukraynada Tıp ve Diş Hekimliği

Ukrayna Avrupadaki En iyi ve En Eski Tıp Üniversitelerine sahiptir. Ukraynada Tıp Eğitimi  veren üniversitelerin çoğu Sovyet döneminde atılan temeller üzerinden devam etmektedir. 
Ukrayna'daki Üniversitelerin tıp fakülteleri için giriş koşulları her Üniversitenin kendi kabul şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Uluslararası Tıp Öğrencilerini kabul Ukraynanın önde gelen Üniversiteleri 
 
Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi  
Harkov Karazin Üniversitesi 
Kiev Tıp Üniversitesi  
Odessa Tıp Üniversitesi 

 

Tıp Bölümü Eğitim Dili Rusça ve İngilizcedir. Yabancıdil yeterliliği düşük olan adaylar için üniversitelerin Dil Hazırlık sınıfları bulunmaktadır.Hazırlık Atlamak ve Fakülteye 1. Sınıftan kayıt olmak isteyen adayların Yabancı dil yeterliliklerini TOEFL yada IELTS, İngilizce değerlendirme sınavları ile kanıtlamaları gereklidir. 

 

Mühendislik Fakülteleri 

 

Ukraynada Senelik 1600$ - 2200$ arasında değişen ücretler  ile Rusça dili yada İngilizce dilinde mühendislik Fakültelerinde eğitim almak mümkündür . Öğrenciler Üniversite Eğitimi öncesinde üniversite bünyesinde 1 akademik sene Rusça yada ingilizce yabancı dil Hazırlığı eğitimi almaktadır.  

 

 Harkov Üniversiteleri  - Kiev Üniversiteleri - Odessa Üniversiteleri

 Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil Paket Programları  3000$ - 4500$ aralığında değişmektedir

Detaylı bilgi için Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz