UKRAYNADA MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ

 

Ukrayna'da Mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi'nde Eğitim alabilirsiniz .

Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesi Dünya Sıralamasında en iyi 1000 Üniversite içerisinde yeralmaktadır. 

 

Harkov Devlet Teknik Üniversitesi , Ukrayna Kharkov şehrinde kurulmuştur. Şehrin Merkezinde 3 kampüste teknik bilimler enstitüsü olarak eğitim vermektedir.

Ukrayna'nın Eğitim ve Üniversite Şehri Harkov Şehri' nde arzu ettiğiniz fakültede ve Yök tarafından tanınan üniversitelerde sınavsız eğitim alabilirsiniz

 

Harkov Teknik Üniversitesi'nde Başlıca Teknik Bölümler 

 

Makina Mühendisliği 

Petrol ve doğalgaz mühendsiliği

Bilgisayar  Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Gıda Mühendisliği 

Çevre Mühendisliği 

Otomotiv Mühendisliği

Güç Santralleri Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Dış Ticaret 

Hukuk

Psikoloji

Logistik - işletme - Ekonomi

 

 Alanlarda Senelik 1600$ - 2500$ arasında maliyetler ile Mühendislik Eğitimi alabilirsiniz . 

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Eğitim Kataloğu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

 

Harkov Şehri

Harkov şehri Ukraynanın Kievden önceki Eski başkenti olup şehir 2.500.000 den fazla nüfusa sahiptir. Harkov şehrinde 11 farklı üniversite ve 26 kampüs bulunmaktadır. Harkov şehri Ukraynanın Üniversiteler şehridir. Harkov şehrindeki ortalama öğrenci sayısı 80.000 den fazlad olup 9000 den fazlası yabancı öğrencidir.

Harkov şehri yaşam masrafı : Yurtta kalan 1 öğrencinin gıda ve sosyal hayat bütçesi Aylık 150 $ -250 $ arasında değişmektedir Ulaşım  metro ve Metro kartı ile Aylık 15 Dolar sağlanmaktadır. 

Şehiriçi Ulaşım : Harkov şehri oldukça gelişmiş metro ağına sahiptir . Metro ile şehirde çok uygun ekonomik fiyata ve kısa sürede seyahat edilmektedir.

  

Havayolu ulaşım : Harkov şehrinde uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Türkiye ile karşılıklı ( istanbul – izmir –Antalya – Ankara) Uçak seferleri bulunmaktadır

 

Kazakistan Al Farabi Üniversitesi 

Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi, Kazakistan'ın en iyi devlet üniversitesi olup QS Global Dünya Sıralaması 2021'de 165. sırada yer almaktadır. Al Farabi Üniversitesi 15 Ocak 1934'te kurulmuştur. Kazakistan'ın en büyük yüksek öğretim kurumu ve bilim merkezidir ve ülke üniversiteleri arasında sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır. Üniversite, 25.000'den fazla öğrenciye 200'den fazla derece programı (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde) sunan 13 akademik bölümden oluşmaktadır. fiyat bilgisi, için online katalogu cihazınıza indirebilir ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz