KANADA DİL KURSU

İngilizce akıcı biçimde öğrenmek istiyorsanız dil eğitimi aldığınız coğrafyada yaşayan insanların dili konuşması önemlidir. İngilizce dilini resmi dil olarak kullanan ülkelerden biride Kanadadır.Kanada’nın iki resmi dili vardır: İngilizce ve Fransızca . Bununla birlikte, İngilizce konuşan nüfus , Fransızca konuşan nüfusu büyük bir farkla geride bırakmaktadır. İngilizce, Kanada’nın 13 eyaletinin 12’sinde resmi dildir. Bu, ister batı kıyısındaki British Columbia’ya gitmeye, ister Kanada’nın ekonomik merkezi Ontario’yu ziyaret etmeye, isterseniz ticaret merkezi toronto , ister Alberta’daki Rocky Dağları’na yakın bir yere yerleşmeye karar verin, sürekli İngilizce pratiği alacaksınız.

Kanada Eğitim ve dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz

Ayrıca, birçok Kanadalı hem İngilizce hem de Fransızca konuşabilmektedir. Kanada’da yaşayarak aynı zamanda iki dilide öğrenmek mümkündür. Kanada’nın yalnızca Fransa’nın resmi eyaleti olan Québec’te bile, insanlar bir tür İngilizce sohbet edebilirler. Böylece, ülkenin neredeyse her yerinde İngilizce pratik yapma fırsatı bulacaksınız.
Kanada’nın her şehrinde , çocuklara, yetişkinlere, yeni gelenlere ve yabancı öğrencilere İngilizcelerini ilerletmelerine yardımcı olmak için önemli çabalar sarf edildiğini göreceksiniz. Büyük ve küçük çoğu şehirde, başlangıç ​​seviyesindeki öğrencilerden ileri düzey ingilizce seviyesine kadar kadar her yaştan İngilizce kursları bulmak mümkündür.Kanada’daki büyük şehirler, her dil ihtiyacını karşılamak için çok çeşitli İngilizce okullarına sahiptir.

Toronto, Vancouver ve Calgary gibi şehirlerinde Kanada’nın en iyi üniversiteleri ve kolejleri bulunmaktadır. Bu şehirler Yabancı öğrencilerin en çok tercih ettikleri destinasyonlardır. Ayrıca, uluslararası dil okulları ve yerel Kanada okulları, deneyimli ve kendini işine adamış öğretmenlerle en yüksek kalitede eğitim sunmaktadır.

Kanada’da İngilizce Eğitiminin Maliyeti
Kanada ekonomik olarak gelişmiş bir ülke olduğundan, orada İngilizce öğrenmek biraz pahalı (pahalı) olabilir. Fakat dil okulu öğrencileride dahil olmak üzere Kanada’da eğitim alan her öğrenci ülkeye giriş gününden itibaren çalışma iznine sahiptir. Öğrenciler Kanada’da aynı zamanda çalışarak konaklama , gıda ve günlük yaşam masraflarını çıkartabilmektedirler.

Kanada’da bir dil okuluna gitmenin ortalama maliyeti 200 ile 270 Kanada doları arasındadır. Bu tür programlar Vancouver, Toronto ve Calgary gibi büyük Kanada şehirlerinde gerçekleştirilir ve konaklama, yemek ve ulaşım masraflarını hesaba katmaz (dahil edilmez)

Örneğin, büyük bir Kanada şehrinde 3 yıldızlı ortalama bir otelde kalmak gecelik yaklaşık 60 Kanada dolarına mal olabilir.
Büyük şehirlerde bir oda studyo tarzı ortalama bir dairelerin aylık kiraları 490-600 kanada doları arasında değişmektedir. Kanada’da yalnızca restoranlarda yemek yerseniz 3 öğün yemeğin günde yaklaşık 38 Kanada dolarına mal olabilmektedir.

Açıkçası, yukarıda belirtilenler gibi büyük bir şehirde kalmak, konaklama ve gıda maliyeti söz konusu olduğunda daha pahalıya mal olacaktır , fakat unutmamak gerekir ki büyük şehirlerde iş olanağı çok daha fazladır.
Ayrıca, kendi başınıza bir yer kiralamak yerine gerçek bir Kanadalı ailenin yanında kalacağınız bir aile yanında konaklamasıda iyi bir seçenek olabilir . Bazı aile yanında konaklamalar haftalık 230 – 280 Kanada doları kadar düşük bir fiyata bulunabilir

Son yıllarda oldukça revaçta olan Kanada dil okulları, yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyen bireyler için harikulade bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Kanada’nın bu kadar rağbet görmesinin farklı sebepleri var. Kimi, alışılagelmiş Avrupa ülkelerinde yabancı dil eğitimi alma seçeneğinden farklı bir yol izlemek, kimi de Amerika Birleşik Devletleri’nin Türk vatandaşlarına yaklaşımı, ABD’deki günlük yaşam koşulları, Amerikan vatandaşlarının genel profili ve tutumlar gibi birçok sebepten Kanada’yı tercih ediyor. Alternatif bir ülkede yabancı dil eğitimi almak noktasında, Avustralya seçeneği ise hem ulaşım konusundaki zorlukla

rı, hem de gerek coğrafyası, gerekse toplumsal yapısı sebebiyle Kanada kadar ilgi çekici gelmiyor. Tüm bunların yanısıra, bu ülkedeki dil okullarının tercih edilmesindeki en önemli etken ise tabi ki Kanada dil okulları fiyat avantajlarıdır.

Kanada Dil Okulu Fiyat Avantajları
Yurtdışında ingilizce dil eğitimi almak hersene açılan yeni dil okulları ve bununla birlikte gelen fiyat rekabeti sebebi ile geçmiş yıllarda olduğu gibi yüksek meblağlara mal olmamaktadır.
Yurtdışında bulunan uluslararası üne sahip dil okullarının eğitim kalitesi ve kendi alanlarında yüksek deneyim ve tecrübe sahibi öğretmen kadrolarının sizlere hem profesyonel hayatınızda, hem de sosyal yaşantınızda katacaklarını göz önüne aldığınızda kazançlı çıkacaksınız.
Amerika Birleşik Devletleri , İngiltere, Avustralya gibi ülkelerde de bulunan uluslararası dil okullarının Kanada’da bulunan kampüslerinde eğitim almanın maliyet anlamında daha düşük olduğunu göreceksiniz. Kanada doları Abd doları ndan çok daha düşük olduğunu hatırlamak gerekir .Ayrıca Kanada hükümeti dil okullarına kayıt olan öğrencilere çalışma izni verdiğinide unutmamak gerekir.

Kanada Dil Okulu ILAC, Toronto – Vancouver haftada 30 saat program fiyatları

Süre Fiyat (CAD) İndirimli Fiyat (CAD)

 • 4 Hafta 1480 1036
 • 8 Hafta 2960 2072
 • 12 Hafta 4260 2988
 • 24 Hafta 8040 5640
 • 28 Hafta 9380 5640
 • 36 Hafta 11700 8208

Kanada Dil Okulu ILAC, Toronto – Vancouver aile yanı konaklama ücretleri ve diğer ücretler

Haftalık konaklama ve diğer ücretler Fiyat (CAD)

 • Aile Yanı(Tüm Öğünler, İki Kişilik Odada kişibaşı) 215
 • Aile Yanı(Tüm Öğünler,Tek Kişilik Oda) 240
 • Okul Kayıt Ücreti 200
 • Konaklama Rezervasyon Ücreti 200
 • Ders Kitapları Her seviye için 60 Kanada Doları. (Bir seviye 4-8 haftadır ve okulda ödenir.)
 • Sağlık Sigortası Haftalık 21 CAD
 • Havaalanından transfer (Talep Edilirse) 110 CAD (Tek Yön)
 • Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında konaklama ve dil okulu fiyatları için yüksek sezon farkı haftalık 25 Kanada Doları

Kanada Eğitim Katalogumuzda örnek İLAC dil okulu maliyetleri – örnek İLAC konaklama seçeneklerini bulabilirsiniz .
Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Kanada Eğitim ve Kültür Merkezi olup , Kanada ILAC dil okulları resmi temsilcisidir.

Kanada Eğitim ve dil okulları online katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz